Villa-PSG és Inter-Bayern: Szoros BL-csatákat közvetít a Sport1 • SportTV

Villa-PSG és Inter-Bayern: Szoros BL-csatákat közvetít a Sport1

Sport TV avatar Sport TV 2025. 04. 14. 12:57    
Olvasási idő: 2 perc

A héten kialakul a legjobb négy mezőnye a Bajnokok Ligájában. A Sport1-en azokat a negyeddöntős visszavágókat nézhetjük meg, amelyeken mindösszesen egy, illetve két gól a különbség a résztvevők között. Kedden Aston Villa – PSG (1-3), szerdán Inter – Bayern (2-1) szerepel a programban. Bőven lesz miért izgulni.

Münchenben az Inter kerekedett felül. (Fotó: Getty Images)

Aston Villa – PSG

A labdarúgásban gyakran szokták mondani, hogy a jó csapatok kiszámíthatatlanok, a nagyszerűek megállíthatatlanok, a legjobbak pedig mindkét tulajdonságot ötvözik magukban. A tavalyi idényben a PSG leginkább Kylian Mbappé egyéni zsenialitására támaszkodott, hogy bejusson az elődöntőbe, most viszont úgy állnak egy mérkőzésre a legjobb négytől, hogy Luis Enrique csapatában bárki elő tud lépni a döntő pillanatban. Az első mérkőzésen a 19 éves Desire Doué bombagólt szerzett, Hvicsa Kvaratskhelia varázsolt, Nuno Mendes klasszis csatárokat megidéző higgadtsággal talált be. Az Aston Villa mindössze négyszer próbálkozott a párizsiak tizenhatosán belül, ebből egy gól született Morgan Rogers révén. A PSG 3-1-es előnnyel utazik a visszavágóra a Villa Parkba, s ez a negyedik alkalom az elmúlt öt szezonban, hogy a párizsi együttes kétgólos előnyből várhatja a visszavágót a Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakaszában. A Villának bizakodásra adhat okot, hogy hazai pályán 17 meccsre nyúló veretlenségi sorozata van. A hangulatra nem lesz panasz. A PSG ultrái a lelátón egy koponyás transzparenst emeltek fel lapos sapkában – mintegy „tisztelgésként” (vagy provokációként) a Peaky Blinders című népszerű sorozat előtt, amely Birminghamben játszódik. Vélhetően az angol szurkolók válasza sem marad el.

Inter – Bayern

Az Inter az egyetlen olasz csapat a legjobb nyolc között, ráadásul a múlt heti 2-1-es sikerével az első csapat volt a BL-ben, amely nyerni tudott Münchenben 2021 óta. Marcus Thuram Pazar passza után Lautaro Martínez külsővel szerezte meg a vezetést, ám a Serie A bajnoka a második félidő hajráját nem úszta meg kapott gól nélkül, a Bayernt a szezon végén elhagyó Thomas Müller találata mindössze az Inter harmadik kapott gólja volt a BL-szezonban. Ez azért kulcskérdés egyébként, mert még egy kapott gól nélküli mérkőzés, és a milánói csapat túlszárnyalja a 2022/2023-as szezonban elért nyolcas rekordját. Akkor az olaszok a döntőig meneteltek, ahol a Manchester City győzte le őket. A Bayern gólja utáni szomorúság nem tartott sokáig, hiszen végül a 88. percben jött Davide Frattesi, és megnyerte a meccset az Internek. Az egygólos olasz előny pont arra jó, hogy még izgalmasabbá teszi majd a visszavágót. A német rekordbajnoknak muszáj lesz kezdeményezni, de nem puskázhat el sok helyzetet a szerdai rangadón. Az Inter hazai pályán fantasztikus, a Nerazzurri odahaza utoljára tavaly szeptember végén kapott ki a Milan elleni derbin. Az is igaz azonban, hogy a San Siro ugyanúgy otthona a másik milánói csapatnak is, de ez a hivatalos. Ezt azért fontos megjegyezni, mert ezt az egy botlást leszámítva ebben a szezonban eddig egyszer sem kapott ki hazai pályán az Inter.

Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágók a Sport1-en:

Aston Villa – PSG, majd a játéknap összefoglalója: április 15., kedd 20:45, Sport1 (élő); kommentátor: Petur András

Internazionale – Bayern München, majd a játéknap összefoglalója: április 16., szerda 20:45. Sport1 (élő); kommentátor: Méhes Gábor

Csillagok között

A két élőben közvetített rangadó mellett a Sport TV ezúttal is feldolgozza a sorozat minden eseményét. Kedden és szerdán a mérkőzést a Csillagok között című műsorral vezetjük fel, amely a szokásos csütörtöki időpontban is jelentkezik majd.

Csillagok között (a játéknap felvezetése): április 15., kedd 19:00, Sport1 (élő)

Csillagok között (a játéknap felvezetése): április 16., szerda 19:00, Sport1 (élő)

Csillagok között: április 17., csütörtök 17:15, Sport1 (élő)