Tökéletes All-Star-gálát szeretne az NBA • SportTV

Tökéletes All-Star-gálát szeretne az NBA

2025. 02. 15. 14:46    
Olvasási idő: 3 perc

Az NBA mindig is nyitott volt az innovációra, mindig arra a törekszik, hogy fejlődjön. Ennek a gondolkodásnak köszönhető az is, hogy a 2025-ös All-Star-hétvége merőben más lesz, mint a többi. Egy minitornával próbálják nagyobb küzdelemre sarkallni az NBA legnagyobb sztárjait. 25 éve Vince Carter a Warriors otthonában mentette meg a zsákolóversenyt, talán most az All-Star-meccsben lesz hatalmas változás.

Tracy McGrad feladta neki, Vince Carter pedig történelmet írt. (Fotó: Getty Images)

25 éve legendás All-Star-hétvégét rendeztek a Golden State Warriors otthonába. Nagy ünnep volt, mert az azt megelőző csonkaszezonban nem volt All-Star. Így mindenki nagyon várta, mi történik majd. Láss csodát, szombaton Vince Carter bemutatta a történelem talán legnagyszerűbb zsákolóversenyes produkcióját. Soha nem feledi, aki látta, és konkrétan egy egész generáció nőtt fel azokon a felvételeken. Egészen pontosan ezeken.

A vasárnap is nagy volt, és egy pazar meccsen nyert a nyugati csapat 137-126-ra, az MVP pedig Tim Duncan és Shaquille O’Neal lett. AZ MVP-trófeát Shaq vitte haza, mert azt mondta Duncannek, neki már van egy bajnoki címe (99-ből a Spurs-szel), így ez őt illeti.

Emlékezetes hétvége volt. Akkoriban még az volt a szokás, hogy az első félidőben kényelmesek voltak a felek, aztán a harmadik negyedben már picit keményebben küzdöttek, míg a negyedik negyed a küzdelemről szólt. 2000-ben összesen 263 pont esett. Ehhez képest 2024-ben 397. Talán mondanunk sem kell, óriási a különbség.

Ezért az NBA nagy változtatásra szánta el magát. A párizsi olimpián világosan látszott, hogy fel lehet úgy tüzelni az NBA legjobb játékosait, hogy azok odategyék magukat teljes erőbedobással, és hajtsanak a győzelemért. Pontosabban a kudarc elkerüléséért. Erre játszik rá 2025-ben az NBA: A legjobbakat nem két 12-es keretre osztják, hogy egymás ellen játszanak (például Kelet-Nyugat lebonyolításban), hanem három nyolcasra, akiket Shaquille O’Neal, Charles Barkley és Kenny Smith draftolt. A trükk, hogy mellettük behoznak a képbe egy 8 fős, csupa fiatalból álló csapatot, azt, amely megnyerte pénteken a Rising Stars Challenge tornáját, és amelyhez még egy szabadon választott fiatal csatlakozik majd Amen Thomspon személyében.

Őket Candace Parker vezeti majd, és feltüzelve érkeznek majd a nagyok ellen. Ez a négy nyolcas ugyanúgy egy minitornáén vesz részt, mint pénteken az ifjak estéjén. A tét tehát az, hogy a hajtós fiatalok meg tudják-e húzni a nagyok bajuszát. Mert egy biztos, a ’’kicsiktől’’ senki sem akar majd kikapni. Nagyon érdekes taktika szerint választottak a csapatkapitányok. Shaquille O’Neal a rutinra hajtott, Charles Barkley a legjobb külföldieket próbálta kiválasztani, míg Kenny Smithnél a legfiatalabb All-Starok kaptak helyet. A legviccesebb az, hogy a LeBron james, Kevin DUrant és STeph Curry fémjelezte nyolcas kezd Stephon Castle-ék ellen, míg a másik elődöntőben a Team Kenny és Team Chuck csap össze.

A keretek:

Team Shaq

LeBron James, Los Angeles Lakers (21-szeres All-Star)

Kevin Durant, Phoenix Suns (15-szörös All-Star)

Stephen Curry, Golden State Warriors (11-szeres All-Star)

James Harden, Los Angeles Clippers (11-szeres All Star)

Anthony Davis, Dallas Mavericks (10-szeres All-Star)*

Kyrie Irving, Dallas Mavericks (9-szeres All-Star)

Damian Lillard, Milwaukee Bucks (9-szeres All-Star)

Jayson Tatum, Boston Celtics (6-szoros All-Star)

Jaylen Brown, Boston Celtics (4-szeres All-Star)

* sérülés miatt nem játszik, Kyrie Irving került be helyette a keretbe.

Team Chuck

Giannis Antetokounmpo, Milwaukee Bucks (9-szeres All-Star)*

Nikola Jokic, Denver Nuggets (7-szeres All-Star)

Donovan Mitchell, Cleveland Cavaliers (6-szoros All-Star)

Karl-Anthony Towns, New York Knicks (5-szörös All-Star)

Trae Young, Atlanta Hawks (4-szeres All-Star)

Shai Gilgeous-Alexander, Oklahoma City Thunder (3-szoros All-Star)

Pascal Siakam, Indiana Pacers (3-szoros All-Star)

Alperen Sengün, Houston Rockets (1-szeres All-Star)

Victor Wembanyama, San Antonio Spurs (1-szeres All-Star)

* sérülés miatt nem játszik, Trae Young került be helyette a keretbe.

Team Kenny

Anthony Edwards, Minnesota Timberwolves (3-szoros All-Star)

Jalen Brunson, New York Knicks (2-szeres All-Star)

Darius Garland, Cleveland Cavaliers (2-szeres All-Star)

Jaren Jackson Jr., Memphis Grizzlies (2-szeres All-Star)

Cade Cunningham, Detroit Pistons (1-szeres All-Star)

Tyler Herro, Miami Heat (1-szeres All-Star)

Evan Mobley, Cleveland Cavaliers (1-szeres All-Star)

Jalen Williams, Oklahoma City Thunder (1-szeres All-Star)

Team Candace

Stephon Castle, San Antonio Spurs (újonc)

Ryan Dunn, Phoenix Suns (újonc)

Zach Edey, Memphis Grizzlies (újonc)

Keyonte George, Utah Jazz (másodéves)

Trayce Jackson-Davis, Golden State Warriors (másodéves)

Dalton Knecht, Los Angeles Lakers (újonc)

Amen Thompson, Houston Rockets (másodéves)*

Jaylen Wells, Memphis Grizzlies (újonc)

* ő volt Candace Parker szabad választása a pénteki torna után, akivel kiegészül a hétfős csapat.

De mi lesz szombaton?

Ez egy különleges torna lesz, és érdemes rá várni. A nagy vasárnapi gálameccs előtt szombaton az ügyességi versenyeken szurkolhatunk. Mac McClung zsinórban harmadik zsákolóversenyét nyerné meg idén, ahogyan Damian Lillard is kétszeres címvédője a tripldaobónak. Rájuk mindenképpen érdekes lesz nagyon figyelni. A Skills Challenge-en az elmúlt három alkalommal a hazai csapat nyert (Clevelandben, Salt Lake Cityben és Indianapolisban is), így Draymond Green és Moses Moody

Az All-Star-hétvége további programja:

NBA All-Star Weekend, NBA Skills Challenge: február 16., vasárnap 2:00, Sport1 (élő); 11:00, Sport2 (felv.); 20:30, Sport1 (felv.)

NBA All-Star Weekend, All-Star-gála: február 17., hétfő 2:00, Sport1 (élő); 13:45, Sport1 (felv.); 20:00, Sport2 (felv.)