Az NBA-szezon csodái és csalódásai • SportTV

Az NBA-szezon csodái és csalódásai

2025. 01. 12. 22:00    
Olvasási idő: 4 perc

Érdekes cikk jelent meg az ESPN felületén, ahol az aktuális NBA-szezon pozitív meglepetésembereit és nagy csalódásait gyűjtötték össze. Mindkét névsor fontos, és természetesen meghatározó a szezon végkimenetelét illetően.

Towns és Wembanyama, két meglepetésember. (Fotó: Getty Images)

Lassan a szezon feléhez érkezik az NBA. A csapatok 35 és 40 közötti mérkőzésen vannak túl. Az eddigi eredményekből már lehet levonni messzemenő következtetéseket is. Kirajzolódtak az erőviszonyok, és tisztán látjuk, mit várhatunk egy-egy csapattól, ha csak nem hajt végre valami hatalmas csereügyletet a közeljövőben. Ezért érdekes az ESPN összeállítása, amelyben megneveznek 15 játékost. Nyolc kellemes meglepetést és hét csalódást.

Kellemes meglepetések:

Karl-Anthony Towns: A New York Knicks jó, a Minnesota Timberwolves pedig rossz. Towns pedig talán élete legjobb formájában segíti azt a csapatot, ahova nyáron cserélték. 25 pont, 14 lepattanó (karriercsúcs) jön tőle minden meccsen, mezőnyből 55 százalékkal (karriercsúcs), a triplavonalon túlról 45 százalékkal (karriercsúcs) céloz. Köszöni, jól van. Most már csak az a kérdés, hogy ez Brunson vagy Towns csapata…

Cade Cunningham: A 2021-es draft első választottja odaért, ahova sokan remélték, hogy egyszer majd elér. 24,2 pont és 9,5 gólpassz az átlaga. Mindkettő karriercsúcs, akárcsak az összes dobószázaléka éppen. Esetében azonban az is meghatározó, hogy a Piston öt pokolian rossz szezon után idén végre versenyben van a rájátszásért, és ez nagyon nagy részben köszönhető Cunninghamnek.

Vitcor Wembanyama: Az a legnehezebb feladat egy fiatal NBA-játékosnak, mikor megbélyegzik azzal, hogy ő lesz az NBA következő arca/szupersztárja. Kérdezzük meg erről bátran Zion Williamsont! Victor Wembanyama esetében azonban nagyon úgy néz ki, hogy nem kell attól tartani, hogy nem bírja el a terheket. Ugyan Giannistól kapott egy kis leckét a minap, de a 25 pontos, 11 lepattanós, 4 blokkos és 4 gólpasszos átlagait nem kell magyarázni.

Dyson Daniels: Az Atlanta Hawks hátvédje nagyon előkelő helyet foglal el a Legtöbbet Fejlődött Játékos címért folytatott versenyben. Két évig epizódszereplő volt a New Orleans Pelicansnél, azonban a nyári Dejounte Murray-cserének köszönhetően ő is Atlantába költözött Kezdőként 3.12 labdát szerez meccsenként, ez az NBA történetének 10. legmagasabb szezonátlaga. Az 1988-89-es szezon óta nem lopott senki ennyi labdát meccsenként.

Lonzo Ball: Jól írja az ESPN, Ball esetében már az csoda, hogy újra pályán van, hiszen 2,5 évet hagyott ki, és más ember meniszkuszát ültették be neki, hogy újra játszhasson. Nem 40 perces játékos, de ha pályán van, jobb tőle a csapat, és ez a lényeg. A Bullsnak annyi baja van csak, hogy továbbra sem tud sem elég jó, sem elég rossz lenni, de Ball nagy hasznára lehet bárkinek, ha cserélnek érte, vagy ha nyáron váltana.

James Harden és Norman Powell: őket nagyon helyesen párban kezelte a cikk szerzője. Miért? mert a Clipperstől összeomlást várt jóformán mindenki, miután Paul George Philadelphiába igazolt, Kawhi Leonard pedig térdsérüléssel indította a szezont. James Harden azonban igazi vezér lett a pályán, Norman Powell pedig szupersztár átlagot (23,7) hoz eddig. A csapat jelenleg 20-17-tel áll, Kawhi Leonard pedig a napokban visszatért.

Cameron Johnson: Mi a jó abban, amikor egy csapat igyekszik tankolni, és ezért próbál minden játékosától megszabadulni? Persze amellett, hogy előkelő draftpozíciót akar. Mondjuk az, hogy lehetőséget kaphatnak olyanok, akikről tudtuk, hogy jók, csak eddig nem kaptak elég teret: Cameron Johnson ilyen, és így van pillanatnyilag 19,5 pontos átlaga, és így állnak érte sorban a csapatok. Ráadásul a szerződése is nagyon kedvező.

Csalódások:

Paul George és Joel Embiid: Voltak sokan, akik azt hitték, Paul George megszerzésével nagyot húzott a Sixers, és egy bajnoki címre esélyes csapat állt össze Philadelphiában. Azonban jelen állás szerint úgy néz ki, csalódniuk kellett (pocsék szezonrajt után 15-21-es mérleg). Embiid nagyon sok meccset kihagyott, ami minimum félelemre ad okot, George viszont többet játszik, ám akkor sem önmaga. A 2011-12-es volt az utolsó teljes szezonja, amikor a mostani 16,5 pontnál kevesebbet átlagolt.

Kyle Kuzma: Egy éve Kyle Kuzma nagyon jó formában volt, és konkrétan elcserélhette volna a Wizards a Dallas Maverickshez, de a játékossal való egyeztetés után ezt lefújták. Nos, a Maverick végül döntőt játszott, Kyle Kuzma pedig, hogyan is mondjuk…nincs túl jó formában. Érdekes az, amikor egy játékos inkább marad a liga utolsónál, minthogy egy éllovashoz szerződjön, aztán végül még a gyenge csapatban sem tud sokat és jól játszani.

Terry Rozier és Jamie Jaquez Jr: Ha a Heatről beszélünk, akkor mindig és mindenhol Jimmy Butler a téma. Azonban a keret többi tagja sem csillog éppen… Terry Rozier teljesítménye jelentősen visszaesett az előző szezonhoz képest, míg Jaquez Jr. nem tudott szintet lépni a második szezonjában. A hihetetlen azonban az, hogy bár válságról beszélünk a Heatnél, a csapat még így is ott van az első hatban keleten…

Scoot Henderson: A Portland Trail Blazers pokoli rossz mióta Damian Lillard távozott Oregonból. A másodéves Scoot Henderson azonban kihasználhatná az gyenge csapat=sok játék lehetőséget. Ez azonban nem megy neki. Kevesebbet játszik, mint az első évében, a dobószázaléka siralmas (igaz az egy éve is az volt), és a 36 perces pontátlaga is zuhant ennek köszönhetően. Kíváncsian várjuk a folytatást.

Lauri Markkanen: A finn az előző két szezonban remekelt, azonban a mostani kiírásban beszakadt a teljesítménye. csökkent a pontátlaga, illetve a mezőnyszázaléka és a triplaszázaléka is. Amennyiben olyan az ember karaktere, nehéz lehet motiváltan játszani egy tankoló csapatban, de egy jó Markkanent mindig öröm nézni, és picit hiányzik is.

NBA a Sport TV-n:

Jimmy Butlerről és Bradley Bealről inkább nem esett szó… Ellenben a Sport TV-n róluk is esik majd szó biztosan, hiszen a következő napokban is nagyon komoly mennyiségű NBA-vel készül. Élő közvetítések és magazinműsorok is lesznek.

A program:

Dallas Mavericks – Denver Nuggets: január 12., vasárnap 21:00, Sport1 (élő)

Trash Talk: január 16., csütörtök 22:00, Sport1 (élő)

Sacramento Kings – Houston Rockets: január 17., péntek 4:00, Sport1 (élő)

Alley-oop: január 17., péntek 21:00, Sport1

NBA Action: január 18., szombat 13:15, Sport1

Detroit Pistons – Phoenix Suns: január 18., szombat 23:00, Sport1 (élő)

Miami Heat – San Antonio Spurs: január 19., vasárnap 21:00, Sport1 (élő)